Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Protokolün Katılımıyla Cerablus’ta Eman Filistin Okulu Açıldı

Ata Derneği ile Aman Filistin derneği İşbirliğinde Cerablus’ta yaptırılan Eman Filistin Okulu’nun açılışı Vali Davut Gül ve protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

Protokolün Katılımıyla Cerablus’ta Eman Filistin Okulu Açıldı
16 Eylül 2021 MyGaziantep

Açılışa Vali Gül’ün yanı sıra Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, Cerablus Yerel Meclis Başkanı  Muahammed Muhammed, Ata Derneği Genel Koordinatörü Khaled Alissa, kurum amirleri, basın mensupları, öğretmenler, öğrenciler ve bölge halkı katıldı. Törende bir konuşma yapan Vali Davut Gül, çok güzel bir etkinlik için bir arada olduklarını söyledi. Vali Davut Gül: “Aslında bu tabloyu gördüğümüzde hepimiz bildiğimiz bir şeyi bir  kez daha hatırladık. Biz Müslümanların kardeş olduğuna inanıyoruz, öyle biliyoruz. Dünyanın neresinde bir müslüman, bir mazlumun derdi varsa onunla dertleniyoruz. Bu bölgede de Ata Derneği’nin konutlarını görüyoruz ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Yine bu okulun Ata Derneği ile Aman Filistin Derneği birlikteliği ile yapıldığını görüyoruz ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu güzel eserin açılış törenini bayram yerine çeviren Cerabluslulara teşekkür ediyoruz. Cerablus’ta hayatın normalleşmesi için güvenlik, sağlık, adalet başta olmak üzere her alanda çalışmalar var. Bu çalışmalar artarak devam edecek. İnşallah bu okulda yetişen kardeşlerimiz daha iyi bir Cerablus, daha iyi bir Suriye’nin temellerini atacaklardır. Bu vesile ile hayatın normalleşmesine katkı sunan sivil toplum kuruluşlarımız başta olmak üzere Cerabluslulara destek veren herkese teşekkür ediyor Okulumuzun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Nizip Kaymakamı Kemal Şahin de yaptığı konuşmada şunları kaydetti. “Geleceğimiz olan çocuklarımızın yetişmesinde temel taş olan bu eğitim yuvasının açılışında bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Güvenli bölgede en önemli olan güvenlikti ama sonrasında ilk yapılan iş okulların açılması, sağlık tesislerinin harekete geçirilmesi ve diğer hayatı destekleyecek çalışmaların yapılmasıydı. Bu bakımdan bu eğitim yuvasını yapan Ata Derneği ve Eman Filistin Derneğine teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Cerablus Yerel Meclis Başkanı Muahammed Muhammed de eğitimin önemine değinerek hem okulun inşasında katkıları olanlar hem de açılışta bulunan misafirlere bölge halkı adına teşekkür etti.

Ata derneği Genel Koordinatörü Khaled Alissa da , Ata Derneği olarak kendilerinin sadece yardımlar için çalışmadığını, insan inşa etmek için çalıştıklarını vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: “ Bu yüzden şu ana kadar inşa ettiğimiz okullarla birlikte bu okulu da yaptık çünkü eğitime ilgi gösteriyoruz. Bizler projelerimizde katkısı olan özellikle Aman Filistin Derneği’ne şükranlarımızı sunuyoruz. Tabi ki bu topraklarda bazı eksikliklerimiz var ve bu eksikliklerimizi gidermek için bize yardım eden Valilik başta olmak üzere tüm kurumlara
teşekkür ediyoruz.” Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek sınıflar gezildi.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz