Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

NTO’ da Zeytin Zektörü Eğitimleri düzenlendi

NTO’ da Zeytin Zektörü Eğitimleri düzenlendi
16 Eylül 2021 MyGaziantep

Gaziantep Ticaret Odası’nın yürüttüğü, İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Gaziantep Ticaret Borsası, Nizip Ticaret Odası (NTO), Nizip Ticaret Borsasının proje ortağı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey ve Şehitkamil Ziraat Odalarının iştirakçi olduğu Gaziantep’te Zeytin ve Zeytinyağı Üretiminde Verimliliğin ve Kalitenin Arttırılması Projesi kapsamında Zeytin Sektörü Eğitimleri düzenlendi.

Nizip Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenen ve üç gün süren eğitimlerde Zeytin Fidan Dikimi, Budama ve Hasat Eğitimi, Zeytin Hastalıkları ve Zararlıları Eğitimi, Zeytincilikte Yeni Teknolojiler, Depolama ve Taşıma Eğitimleri Edremit Zeytincilik Yüksek Okulu Zeytincilik Bölümü Öğretim Üyesi Mücahit Kıvrak tarafından verildi.

Eğitimin son gününde bir açıklama yapan NTO Meclis Başkanı Bekir Karabacak, “Gaziantep Ticaret Odası’nın yürüttüğü proje kapsamında Odamızda düzenlenen üç günlük eğitim programının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu projeyi hayata geçiren Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım’a ve ekibine, Eğitimleri veren Edremit Zeytincilik Yüksek Okulu Zeytincilik Bölümü Öğretim Üyesi Mücahit Kıvrak hocamıza ve projenin uygulanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Eğitimin sonunda NTO Meclis Başkanı Bekir Karabacak tarafından Edremit Zeytincilik Yüksek Okulu Zeytincilik Bölümü Öğretim Üyesi Mücahit Kıvrak’a eğitim anısına plaket ve hediye takdim

Yorumlar (0)

Yorum Yaz