Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Büyükşehir Belediyesi bir ilke daha imza attı

Yerel belediyeciliğe yeni bir anlayış kazandıran Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Ekonomik Gelişim Ar-GE ve İnovasyon Daire Başkanlığı’na bağlı Yapay Zeka Eğitim ve Araştırma Şube Müdürlüğü’nü bünyesine katarak Türkiye’de bir ilke daha imza attı.

Büyükşehir Belediyesi bir ilke daha imza attı
3 Şubat 2020 MyGaziantep

Ekonomik Gelişim Ar-GE ve İnovasyon Daire Başkanlığı’nın bünyesinde kurulan Yapay Zeka Eğitim ve Araştırma Şube Müdürlüğü’yle; dünyada her geçen gün etkisini artıran yapay zeka teknolojisiyle ilgili çalışma yapmak, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından belirlenen politikalar çerçevesinde geliştirilen stratejileri takip ederek halkı bilinçlendirmek ana hedefler arasında yer alıyor.

Öte yandan Yapay Zeka Eğitim ve Araştırma Şube Müdürlüğü, vatandaşa yapay zekanın insan hayatını kolaylaştırdığına dair eğitimler de verecek. Ayrıca Gaziantep başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinde faaliyet gösteren yerel yönetimlerde yapay zeka ve veri bilimi teknikleri ile çözülebilecek problemler tespit edilerek; araştırmalar yapılacak, çözüm önerileri üretilecek.

ARSLAN: VATANDAŞLARI BİLİNÇLENDİRMEYE DÖNÜK EĞİTİMLER DÜZENLEYECEĞİZ

Kurulan yeni şube müdürlüğü hakkında açıklamada bulunan Ekonomik Gelişim Ar-GE ve İnovasyon Daire Başkanı Meryem Arslan, “İnovasyon kulüpleri adı altında yapay zeka üzerine çalışmalar, çalıştaylar ve eğitimler düzenlemeyi hedefliyoruz. Bunun yanı sıra eğitim ve bir takım araştırmalarla vatandaşı bilinçlendirmeye dönük plan ve projelerimiz mevcut. Yapay Zeka Eğitim ve Araştırma Şube Müdürlüğü’nün Türkiye’de bir ilk niteliği taşıdığını belirtmek isterim” dedi.

 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz