Whatsapp İhbar Hattı0537 893 2727

Gaziantep'te gezip görebileceğiniz tarihi, kültürel, turistik ve popüler mekanlar

Erikçe Kayak Merkezi

Erikçe Kayak Merkezi

0342 333 33 33

Başpınar yolu üzeri Erikçe orman alan içi Sammezreası/Şehitkamil/Gaziantep

Tarif edilmez güzellikteki bir coğrafya üzerinde bulunan Gaziantep, sahip olduğu önemli lezzet merkezleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

 Bir çok  kayak pistleri sadece kış aylarında misafirlerini ağırlarken  biz Erikçe Kayak Merkezimizde 4 mevsim ulusal ve  uluslararası müsabakalara ev sahipliği de yapıcağız.

Snowboard, alp disiplini, biatlon ve benzeri sporların yapılmasına imkan tanıyan kayak pistlerilerimiz 1,5 kilometre uzunluğu ve muhteşem manzarası ile bir çok spora da imkan sağlamaktadır.Pistimizde En Önemli Önceliğimiz Sporcularımızın ve Misafirlerimizin  Güvenliğidir.

Kayak malzemelerinin ve pist güvenlik teknolojilerinin gelişmesi ile eskiye kıyasla risk oranı azalmıştır. Pistlerimizde bu oran çok daha minimum düzeydedir. Aynı zamanda pahalı bir spor olarak bilinen kayak sporu tesisimizde çok daha ekonomik olarak yapılmaktadır. Kayak merkezimizde tesis kullanım ücretleri ve malzeme kiralama ücretleri kayak severlerin kayak sporunu kendilerini sınırlamadan yapabilmeleri için son derece ekonomiktir.

Lokasyon:

D400 Karayoluna 1.3 Kilometre Mesafede, Orman Girişine 600 Metre Uzaklıktadır.

Pistler ve Tesisler

214 Hektarlık  Erikçe Orman Alanı  içerisinde Ağaçların Olmadığı Daha Çok Taşlık Ve Eğimli Bir Bölgede. Sentetik Pistten Oluşan Bir Kayak Merkezidir.

Toplam Uzunluğu 1500 Metre Olan Pistlerimizde 4 Farkli Pist Çikişi Olup    400 Metreyi Bulan Uzun Pistimizde Kayakçılar   Saatte 60 Km Hıza Ulaşabilirler.

Bunun Yanı Sıra Kalan 3 Ayrı Pist Zorluk Derecesine Gore Sınıflandırılmış Ve Her Seviyede Kayak Ve Snowbord Yapılmasına İmkan Sağlamaktadır.

Eğitim Pistleri Ile Beraber 17500 Metrekare  Kayak Pistine Sahip Alanımızda Aynı Anda 300 Kişinin  Kayak Yapabileceği Ekipmana Ve Alana  Sahibiz. 100 adet 1820 Yılından beri Alp Dağlarında Kullanılan Tubing (Recreation) Ile Kar Keyfi Yaşatmaktadır.

Tesisimizde  4 mevsim kayak ve benzeri sporları yapmaya imkan sağlamakta özel tasarım robotic sulama ile  pist kayganlaştırılır.Ayrıca bütün pist noktalarına yürüyen bant ile zahmetsizce ulaşılır.

Tüm bunlara ek 3 katli kayak evinde 2400 metrekare kapalı alana sahip restaurant ,café , toplantı ve eğitim salonları ve yönetim ofisleri ile 600 metre kare kapalı alanı olan  müştemilatı bulunmaktadır.Tesis önünde 1200 araçlık otopark alanı bulunmaktadır .

Yorumlar (0)

Yorum Yaz